Tävlingsserier - poängställning


Dalatravets Stayerserie 2021 - final 19 november
    19-mar 07-maj 11-jun 26-jun 30-jul 30-aug 17-sep 01-okt Sammanfattad
1 Versace Face 30               30
2 Carat du Goutier* 12               12
3 Apollon de Kacy 9               9
4 Candor Hall 8               8
5 Massaj Käll 7               7
6 Perfect Dynamite 6               6
7 Narold Vox 5               5
8 Gorgeous Lime 4               4
30-12-9-8-7-6-5-4-3-2-1-(1)                

 

Anderssons Hästsports Ungdomsserie 2021    20-12-10-8-6-4-3-2-(1)        
  0 07-feb 19-feb 12-mar 26-mar 09-apr 19-apr 06-maj 15-maj 12-jun 26-jul 30-jul 23-aug 17-sep 27-sep 02-okt Total
6 Grundmann David   20 20   8 1                   49
1 Björk Lina M 20   10     3                   33
8 Hammarström Niclas 6     20                       26
18 Molin Felicia   12 3     8                   23
12 Klockar Angelica   1 8 2   12                   23
36 Schön Marcus         1 20                   21
31 Adolfsson Sofia         20                     20
13 Lekander Lina     12   2 4                   18
11 Jonsson Martina   2   10 4                     16
2 Brandel Johan 12     1                       13
21 Riesterer Ida   8   4                       12
26 Österdahl Jennifer       12                       12
32 Nurminen Iivari         12                     12
3 Ekberg William 10     1                       11
5 Gorski Simon 8 3                           11
7 Gustavsson Jonathan   10                           10
10 Jonasson Zeb 4       6                     10
33 Hansson Mattias         10                     10
37 Karlsson Victor           10                   10
15 Lindbög Nielsen Oliver   6                           6
19 Pace Jean-Claude     6                         6
27 Lindberg Isac       6                       6
28 Molin Alice       3 3                     6
38 Åström Ida           6                   6
4 Florhed Oskar     4                         4
20 Prevost Valentin   4                           4
22 Rosenberg Jonas 3                             3
30 Sandström Ida       1   2                   3
16 Lönn Linus 2                             2
9 Hanell Camilla   1                           1
14 Lindblom Carl-Philip 1                             1
17 Lövdal Andreas 1                             1
23 Seppä Reko   1                           1
24 Smedman Linda 1                             1
25 Svanstedt Viktor   1                           1
29 Jansson Felicia       1                       1
34 Olsson Ida         1                     1
35 Havulehto Mats         1                     1
39 Linryd Markus           1                   1
40 Eriksson My           1                  

1

 

Dalatravets fyraåringsserie        9-6-4-3-2-1                
    Total 04-apr 06-apr 09-apr 16-apr 19-apr 24-apr 27-apr 06-maj 07-maj 15-maj 20-maj 21-maj 25-maj 27-maj 04-jun 11-jun 12-jun 19-jun 24-jun 26-jun 05-jul 12-jul 19-jul
1 Simb Rihanna 3 3                                            
2 Kaitlin Way Scott 2 2                                            
3 Carelya 9 9                                            
4 Cobbys Forever 4 4                                            
5 Wilson Knight 1 1                                            
6 Power Blaster 6 6                                            
7 Beauty Wind 1 1                                            
8 Mojo Express 3 3                                            
9 Epimetheus 6 6                                            
10 Art Brown 9 9                                            
11 Digital Eye 4 4                                            
12 Winners Lane 9   9                                          
13 Silverette 3   3                                          
14 Rulle Roc 9   9                                          
15 Screams My Name 2   2                                          
16 Parker 9   9                                          
17 Hope d´Eronville 3   3                                          
18 Capone Vox 6   6                                          
19 El Maco Khalifa 4   4                                          
20 Rita Roc 4   4                                          
21 Graces Candy 6   6                                          
22 Vanessa Face 2   2                                          
23 Santos de Castella 9   9                                          
24 Spicy Morique 4     4                                        
25 Selcal 3     3                                        
26 M.T.Powertool 9       9                                      
27 Prominenta 4       4                                      
28 Fiji 1       1                                      
29 Calamari 9       9                                      
30 Son of Chaplin 6       6                                      
31 Subaru Princess 3       3                                      
32 Helliva Am 9       9                                      
33 Stens Remind 6       6                                      
34 First Date 2       2                                      
35 First Love M.L. 4       4                                      
36 Make it Rain 4         4                                    
37 Laurentius Allegra 4         4                                    
38 Just More Fun 9         9                                    
39 Dacore 9         9                                    
40 Mr A.E. 3           3                                  
41 Express Brodde 1           1                                  
42 Majestic Up 9           9                                  
43 Naima Sjöhammar 9           9                                  
44 Artemis Trebir 4           4                                  
45 Firstclass U.M. 9           9                                  
46 Holy Moses Mearas 6           6                                  
47 Himalaya Sisu 3           3                                  
48 G.K.Tetris 6           6                                  
49 Titan Yoda 9           9                                  
50 Red Hot Roadster 3           3                                  
51 John Joep 2             2                                
52 Mellby Iza 9             9                                
53 Sons of Chaplin 1             1                                
54 Beamer 2             2                                
55 Ess Joculus 6             6                                
56 Stoneheaven 9             9                                
57 Sweet Cash S.W. 4             4                                
Treåringsserie vol 1 -  final den 12 juli på Dalatravet Rättvik                            
  9-6-4-3-2-1                                                  
    Total 09-mar 12-mar 19-mar 26-mar 04-apr 06-apr 09-apr 16-apr 19-apr 24-apr 27-apr 06-maj 07-maj 15-maj 20-maj 21-maj 25-maj 27-maj 04-jun 11-jun 12-jun 19-jun 24-jun 26-jun
3 Island Smart 12 6           6                                  
4 Current Leader 4 4                                              
5 Above and Beyond 4   4                                            
6 Carrah 3 3                                              
7 Åcknes Elliot 3     3                                          
8 Tip Top Southwind 2 2                                              
9 H.M.'s Goofy 1 1                                              
10 Moufaza S.F. 6           2   4                                
11 Babaris 8           6         2                          
12 Brizzy 4           4                                    
13 Legend Boko 1             1                                  
14 Lady Silver 2             2                                  
15 Popcorn 4             4                                  
17 Ninepoints Candy 15             9 6                                
18 I lLove Faux Depart 3             3                                  
19 Neo 1               1                                
20 Conch On Inn 9               9                                
21 General Solero 3               3                                
22 Hera Hammering 2               2                                
23 Eleganten Indika 1               1                                
24 Viking Tilly 4                     4                          
25 Minimums 6                     6                          
26 One More Time 3                     3                          
27 Boullabaisse 9                     9                          
28 Raya Maya 1                     1                          
29 Beawinner 2                     2                          
30 Come on Eileen 2                     2                          

 

Like a Horse Körsvensserie 2021 - final på Dalatravet Romme 19 nov
    16-apr 15-maj 25-maj 19-jun 19-jul 02-aug 11-aug 16-aug 25-aug 04-sep 08-okt 18-okt Total
1 Grundmann David 2                       2
2 Byström John 4                       4
3 Berglin Ove 12                       12
4 Andersson Marie 8                       8
5 Gyllenberg Paula A 20                       20
6 Hammarström Andreas 1                       1
7 Molin Alice 9                       9
8 Artursson Linda 6                       6
9 Dahlman Jimmy 10                       10
10 Österdahl Jennifer 3                       3

 


info@dalatravet.se